-10% z kodem: MAJ10  Tylko do 31.05.
Najlepsze prace wykonane przez niezależnych artystów

Pomoc artysty1Co to jest GURUPA.pl?
2Najprostszymi słowami? na czym to polega?
3Jako Artysta GURUPA.pl jakie mam przywileje?
4Czy moje Arty bedą w jakiś sposób modyfikowane, zmieniane do sprzedaży?
5Czy arty będą pompowane i ?powiększane? do druku dużych rozmiarów ?
6Własna marża Artysty? jak tego używać ?
7Jaka umowa jest podpisywana i kiedy?
8Ile otrzymuje artysta ze sprzedaży jednej reprodukcji pracy?
9Czy na stronie galerii i profilu Artysty będzie widoczne imię i nazwisko autora artu/pracy?
10Czy praca ?załadowana? do mojego porfolio jest od razu widoczna w galerii?
11Jakie Produkty GURUPA.pl oferuje?
12Jak dodawać prace do portfolio?

1Co to jest GURUPA.pl? Gurupa.pl najkrócej ujmując to baza i produkcja certyfikowanych prac artystystycznych skupiająca wokół internetowej platformy dzisiejszych Artystów Współczesnych. 
2
3Co robi Gurupa.pl ? wytwarza najwyższej jakości reprodukcje i wydruki cyfrowe, oraz oprawy z użyciem archiwalnych materiałów w jakości Giclee. Jest to najnowocześniejsza metoda druku atramentowego, inaczej jest to rodzaj druku artystycznego o bardzo wysokiej rozdzielczości, który pozwala na wierną reprodukcję kolorów oraz szczegółów obrazu, tworząc praktycznie identyczną kopię jak oryginał. Druk ten jest długowieczny i nieszkodliwy dla środowiska. Stosowany przy kolekcjonerskich wydrukach fotografii i sztuk cyfrowych oraz reprodukcjach malarstwa, grafiki i innych. Będąc profesjonalną drukarnią oraz specjalistycznym sklepem portal skupia Artystów i udostępnia ich prace do sprzedaży w formie ART-produktów. 
4
5Artyści mogą korzystać z opcji sprzedaży swoich prac jak również zamawiania wydruków wyłącznie na własne potrzeby. Specjalnie w tym celu zostały przygotowane 2 rodzaje profili dla Artystów: OTWARTY (do zamówień własnych i sprzedaży na portalu) oraz ZAMKNIĘTY 
6
7Do produkcji naszych opraw używamy najnowocześniejszej drukarki EPSON STYLUS PRO oraz materiałów specjalistycznych marek ILFORD, FOMEI oraz Hahnemühle. Każda praca posiada Certyfikat z podpisem autora, zarówno praca jak i certyfikat zawierają hologram z unikalnym numerem seryjnym który potwierdza autentyczność. 
8
9Jako twórcy serwisu pasjonujemy się pięknem tworzenia obrazu - człowiekiem, emocjami, momentem. Zapraszamy wszystkich tworzących rzeczy niezwykłe do projektu poświęconego sztuce współczesnej GURUPA.pl 
10Najprostszymi słowami? na czym to polega? Artysta posiada bezpłatny profil na portalu i w zależności od jego rodzaju udostępnia swoje prace autorskie do wykonywania wydruków przez serwis GURUPA.pl bądźwyłącznie zamawia wydruki na własne potrzeby po specjalnych cenach. 
11Artysta sprzedający sam ustala wysokość swojej marży w dowolnym wymiarze odpowiednim dla niego. 
12Jako Artysta GURUPA.pl jakie mam przywileje? - swobodę ustalania własnej marży za udostępnianie prac do wydruków w dowolnej wysokości odpowiedniej dla siebie
13- na swoim profilu widzisz ile sztuk i co najlepiej się sprzedaje Twojego autorstwa
14- sam decydujesz kiedy dokonać wypłaty prowizji na swoje konto
15- zachowujesz wszelkie prawa autorskie do swoich prac i otwartą umowę współpracy
16- posiadasz sklep internetowy ze swoją twórczością, sam decydujesz co chcesz udostępnić na portalu
17- dla ? najcierpliwszych? galeria w realu, czyli możliwość wystaw, openingów, wernisaży?itd.
18- wszelkie promocje i akcje rekalmowe GURUPA.pl to również promocja ciebie i Twojej twórczości
19
20Czy moje Arty bedą w jakiś sposób modyfikowane, zmieniane do sprzedaży? Staramy się extremalnie dokładnie oddać charakter i styl danego Artu poprzez zachowanie jego wszystkich właściwości, ale jest to zależne od produktu : ?? 
21
22a) ART CANVAS - nie ingerujemy w proporcje Twojej pracy, drukujemy dokładne jego odpowiedniki w skali, nie przycinamy i nie drukujemy w standardowych rozmiarach. ?? 
23
24b) ART TAPETA ? tutaj dopuszczamy przycięcie do potrzebnego wymiaru, wybór części artu ze wzgledu na charakterystyke tego produktu i sposobów jego wykorzystania. Artysta ma swobodę decyzji o dopuszczeniu swojej pracy do wykorzystania jako Art Tapeta i może wybrać tylko opcję Art Canvas, a w przyszłości inne formy oprawy. 
25Art Tapeta jest wysokiej jakości vinylową tapetą do druku pigmentowego marki MaGiclee, którą specjalnie sprowadzamy z USA. 
26
27Ze względu na specyficzne potrzeby klienta wyszliśmy naprzeciw i udostępniamy zamównienie dowolnych rozmiarów ZACHOWUJĄC PROPORCJE PRACY by ułatwiać dopasowanie rozmiaru ART CANVAS do miejsca w którym będzie umieszczony. Z tego względu każdorazowo wykonujemy indywidualnie zwymiarowaną ramę krosno pod konkretne zamówienie, zwiększając atrakcyjność produktu dla klienta. 
28Czy arty będą pompowane i ?powiększane? do druku dużych rozmiarów ? Zawsze i wszędzie punktem wyjściowym do wykonania reprodukcji drukowanej będzie dla nas najdoskonalsza wersja wyjściowa, czyli plik w najwyższej rozdzielczości udostępniony nam przez jego Twórcę. W większości rozmiarów będzie to super-wystarczające do uzyskania doskonałej jakości, ale duże formaty które będą używane do druku Art Tapety muszą być ?powiększone? w profesjonalny sposób. Nasze Art Tapety można oglądać z bliska i gwarantujemy zachowanie jakości obrazu mimo powiększania. 
29Własna marża Artysty? jak tego używać ? W profilu podczas wgrywania zdjęcia pracy jest pole w którym określasz wysokość własnej marży w wymiarze który odpowiada Twoim preferencjom. Cena bazowa jest kosztem wytworzenia danego produktu w określonym rozmiarze i stanowi podstawę % marży Artysty. 
30Jaka umowa jest podpisywana i kiedy? Ze względu na charakterystykę i swobodę współpracy uważamy że nie jest potrzebna tutaj umowa papierowa, bowiem zgoda na wykorzystanie wizerunku pracy jest udzielana w chwili zgłoszenia jej do publlikacji. Tylko Artysta może użyć tej opcji i tylko wtedy klient może złożyć zamówienie z wykorzystaniem tej pracy. 
31Jednakże na życzenie możemy zawrzeć umowę pisemną jako formalne dopełnienie warunków wpółpracy. W tym przypadku prosimy o kontakt mailowy. 
32Ile otrzymuje artysta ze sprzedaży jednej reprodukcji pracy? Tyle ile sam zdecyduje. Marża własna jest dowolna i można ją w każdym momencie zmienić, np. podnosić w przypadku wersji limitowanych, gdy zostało niewiele sztuk z serii i wzrasta ich wartość. 
33Czy na stronie galerii i profilu Artysty będzie widoczne imię i nazwisko autora artu/pracy? Na stronach galerii jak i stronach profili Artystów będzie widoczne jego imię i nazwisko lub nick/pseudonim (pozostawiamy wolny wybór) oraz ikonka avatara (małego zdjęcia profilowego artysty). 
34Można też umieścić link do swojej strony bądź portfolio i równocześnie na swojej stronie informację o możliwości zakupu Twoich prac na GURUPA.pl 
35Link z Twojej strony będzie bezpośrednio przenosić do galerii prac na GURUPA.pl 
36Czy praca ?załadowana? do mojego porfolio jest od razu widoczna w galerii? Praca pojawia się na Twoim profilu i nie jest widoczna dla zwykłego Użytkownika, dopiero po kliknieciu na ?dodaj do publikacji? jest zgłaszana do administratora i po jego akceptacji pojawia sie w wynikach wyszukiwania galerii. 
37Ta funkcja umożliwia artystom dodawanie prac do swojego profilu, które chcą wydrukować na potrzeby własne bez publikowania ich w serwisie. Bez zgody na publikację serwis nie ma możliwości udostępnienia prac dla swoich klientów, dlatego wysłanie pracy do publikacji przez artystę jest jednocześnie zaakceptowaniem warunków sprzedaży serwisu i wyrażeniem zgody na użycie pracy do wykonania reprodukcji, czyli zawarciem umowy między serwisem a artystą. 
38Jakie Produkty GURUPA.pl oferuje? Na chwile obecną w ofercie znajdują się dwa podstawowe produkty: 
39
40Art Canvas i Art Tapeta. 
41
42ART CANVAS ? najwyższej jakości reprodukcja w jakości Giclee. Wydruk wykonany jest na specjalnym płótnie archiwalnej jakości, o grubości 340gsm-460gsm, a następnie napięty na ramę drewnianą krosno. Jest to najnowocześniejsza metoda druku atramentowego, inaczej jest to rodzaj druku artystycznego o bardzo wysokiej rozdzielczości, który pozwala na wierną reprodukcję kolorów oraz szczegółów obrazu, tworząc praktycznie identyczną kopię jak oryginał. Druk ten jest długowieczny i nieszkodliwy dla środowiska. Stosowany przy kolekcjonerskich wydrukach fotografii i sztuk cyfrowych oraz reprodukcjach malarstwa, grafiki i innych. Do produkcji naszych opraw używamy najnowocześniejszej drukarki EPSON STYLUS PRO oraz materiałów specjalistycznych marek ILFORD, FOMEI oraz Hahnemühle.Na życzenie, wydruk/canvas otrzymuje CERTYFIKAT z hologramem i unikalnym numerem seryjnym. Taki sam hologram umieszczamy na pracy. Certyfikowanie nie jest obecnie usługą standardową i dodatkowo kosztuje 50zł.

43
44ART TAPETA ? ta sama najwyższa jakość druku jak w przypadku ART CANVAS wykonana na specjalnym materiale przeznaczonym do druku pigmentowego i do umieszczenia na ścianie, bądź suficie. Do wyboru jest tapeta samoprzylepna do kładzenia na sucho, bądź vinylowa do kładzenia na mokro. Obie mają satynową powierzchnię wykończenia poprzez zabezpieczenie specjalnym preparatem impregnującym, który jednocześnie chroni wydruk przed ewentualnym zaplamieniem czy uszkodzeniem mechanicznym. 
45
46Stopniowo będą się pojawiały możliwości wyboru róźnych rodzajów płótna canvas i tapet, oraz całkiem nowe produkty z wykorzystaniem papierów fotograficznych. 
47Jak dodawać prace do portfolio? Po akceptacji Twojego portfolio i utworzeniu profilu artysty w zakladce moje portfolio bedziesz mógł dodawac prace, określać ich cechy produktowe oraz dodać opis, marżę itp. Wybierasz do jakiego produktu chciałbyś aby Twoja praca została wykorzystywana i na jakich warunkach. 
48W pierwszej fazie na potrzeby publikowania prac w galerii serwisu prosimy wgrywać wersję lekką do podglądu, plik .jpg /.png) ?plik podglądu? - (jeden z boków ~800px / waga ~500kB)? 
49W drugiej fazie, poprzez edycję pracy, w dowolnym czasie, najpóźniej jednak w dniu złożenia zamówienia przez klienta produktu z wykorzystaniem Twojej pracy prosimy dołączyć wersję do druku w pełnej rozdzielczości, plik np: .jpeg, .tiff. ?plik źródłowy? bez warstw, o wadze do 60Mb. W przypadku cięższych plików prosimy wcześniej o kontakt mailowy.